Początki naszej działalności sięgają 1982 roku – przez pierwsze lata działaliśmy jako salon P.P. DESA, by finalnie w 1994 roku usamodzielnić się i kontynuując dobre tradycje rozpocząć działalność pod nową nazwą. Salon był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, które powstało w Krakowie 22 lutego 1997 roku. Od 2003 roku, by dotrzeć do klientów spoza regionu wystawiamy część naszej oferty w serwisie Allegro. 2008 rok przynosi kolejną, nową formę komunikacji z Państwem – jaką niewątpliwie jest ta strona. Od 2019 roku współtworzymy w serwisie Allegro.pl Strefę Kolekcjonera (serwis skupiający starannie wyselekcjonowane obiekty pochodzące od renomowanych galerii sztuki, domów aukcyjnych i antykwariatów).

Siedzibą firmy od początków istnienia jest lokal w ścisłym centrum Dąbrowy Górniczej (jednego z głównych miast Zagłębia). Informacje o tym jak do nas trafić znajdą Państwo w zakładce „kontakt„.

Profesjonalizm i rzetelność usług gwarantuje Kazimierz Jakubowski – antykwariusz z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku dzieł sztuki. Wieloletni kierownik Salonu P.P. DESA w Dąbrowie Górniczej (od 1982 roku), współtwórca Domu Aukcyjnego VINDOBONA w Krakowie (lata 1992-1993), założyciel najstarszego antykwariatu w Zagłębiu Dąbrowskim.
Niezależny ekspert i rzeczoznawca, którego w działaniu przy wycenie dzieł sztuki mogli Państwo widzieć w programie „Polski lombard” emitowanym w Polsat Cafe w 2015 i 2016 roku.